הופעתם של הפקטורינג

"גורמים" השם (מתווכים) במאה ה XIX שייך נציגי יצרני הטקסטיל הבריטית בצפון אמריקה, אשר עסקו במכירת יבוא, סחורות, גביית התשלומים ותשלומי העברה של אנגליה. עוד הם שכר את שירותיה של איסוף ביטוח של סיכונים פיננסיים. הפיתוח של הפקטורינג במאה העשרים המוקדמות נבע הלחצים האינפלציוניים מוגבר, אשר נדרש על האצה של מכירות והעברות של נכסים מ סחורה סוג של כסף. זה הסיבות הללו הובילו הדחת האשראי העסקי בצורה של הצעת חוק הפקטורינג. מקורות עקרון התפשטות היה פקטורינג בארה"ב 40-50 שנים של המאה העשרים, בעיקר פקטורינג עוסקת אז הבנקים הגדולים – "בנק אוף אמריקה ',' Ferst הבנק הלאומי של בוסטון". הפעילות הראשונה בוצעו בשנת 1947, "Ferst הבנק הלאומי של בוסטון". באופן רשמי, פעולות אלה הוכרו בארצות הברית בשנת 1963, כאשר סמכות הממשלה לשלוט מחזור כספי הודה להציג הפקטורינג הלגיטימיים של הפעילות הבנקאית.

באירופה, פעולות דומות בוצעו בשנות ה -60 והיו הנפוצים ביותר בסוף שנות ה 80-ies של המאה העשרים. בבריטניה חברת הפקטורינג הראשון הוקם בשנת 1960, החלה את פעילותה בשנת 1965 בצרפת. בגרמניה, בשנת 1963, שותפות של הלוואה ביטוח הכולל DG-Bank הוקם על ידי Diskontbank DG, שהיה ניסיון רב פעילות הפקטורינג, וכיום מובילה את השוק האירופי עבור סוג זה של שירות. רוב הפעילות של מתווכים פיננסיים על ידי הבנקים או מתמחים מוסדות פיננסיים. פקטורינג הולך וגדל בהתמדה. לדוגמה, פקטורינג בטורקיה החלה להתפתח מאז שנות ה -90 של המאה העשרים. עד סוף העשור היו מעל 70 חברות הפקטורינג.

בברית המועצות לשעבר הפקטורינג יושמו 1 אוקטובר 1988 בלנינגרד Promstroybank, מחזור שישה חודשים היה מעל 40 bln. ו שנה גדל יותר מ 10 פעמים. עם זאת, בשל חוסר מודעות של רבים מנהיגים עסקיים, למעשה, מנגנון של סוג זה של שירות, ברוב המקרים, מחזיק שלהם צומצם ערבות בנקאית. סדר הקימה מספר בנקים, נקרא לשירות בלבד המשלם (בחוזה מובטח תשלום שלו במקרה של קשיים כלכליים זמניים) או הספק (חוזה משימה לא שולם על דרישות הזמן של הבנק). העובדה הפקטורינג מוחלף במשך זמן רב חיתום הבנק, אושרה על ידי הצהרה של הבנק מדינת 12.12.89 № 252 "על סדר הפעולות על ויתור על זכויותיהם של ספקים לבנק קבלת דרישות תשלום עבור תשלום עבור טובין עשה המבצע, שירותים שניתנו ", אשר קובע כי את ההקצאה של טענות לאחר ספקית ההודעה הבנק של המשלם של חוסר כספים המשלם. למעשה, המטרה של הפקטורינג השירות אינו מיועד בפיגור מכירה, קבלת מיידי (לאחר הלידה) או לקבל לתקופה מסוימת, ללא קשר לכמות של כושר הפירעון של המשלם. בחוק יחסים תחת חוזה המימון עם הקצאה של תביעות כספיות יושבו לראשונה על ידי החלק השני של הקודקס האזרחי, בתוקף מ -1 במרץ, 1996 (פרק 43 של הקודקס האזרחי). קלאסיקה ההמוני הראשון הפקטורינג בשוק הרוסי היו ביוזמת "אשראי הרוסי" הבנק 1 יולי 1996.

About

Categories: כללי תגיות: