מוטיבציה מנהיגות – מדוע אנשים נתפסים מנהיגים, ואחרים לא

החיים שלנו מורכב מאוד ועלינו מיומנויות מורכבות כדי להיות מסוגל להצליח בו. אחד מהם הוא היכולת של מנהיגות. אנשים רבים מאמינים כי ישנם אנשים נולדים עם יכולות יותר להוביל יותר מאחרים. עם זאת, אם אנו מגדירים מנהיגות במהותו המאבק לגייס אחרים לבעיות קולקטיבית, כל אדם יכולים להתאמן מנהיגות מכל עמדה. בשביל זה אתה צריך לפתח את היכולת לשכנע אחרים כי הכיוון הציע נכונה. זה חשוב כדי להבין את המושג הזה, מאז התפיסה כי לכל אחד יש, גם בתור מנהיג או חסיד, נלמדת על ידי מבנה חברתי ולא נרכשה על ידי גנטיקה. מאז שהיינו ילדים יש לנו דפוסים שונים של התנהגות. חלקם נוטים עופרת, כגון אחים גדולים או אשר משמשת מצטיין משהו.

הילד דומיננטי יזהה יותר עם תפקידו של מנהיג, לך להפוך אותי הקפטן. של קבוצת הפוטבול או הנשיא כמובן. מבוגרים והורים גם מתחילים לראות את זה ילדים כמנהיגים. השני פחות דומיננטי ילדים, מצד שני, באופן אוטומטי הולך להניח את התפקיד של חסיד והוא צפוי להתנהג כמו מקבל מרות במהלך רוב חיי בית הספר שלהם. . זה איך כמה ילדים תסיימי את בית הספר בתור מנהיגים ואחרים עוקבים או כנועה.

למה רובנו לחיות עם הדפוסים הללו של הדומיננטיות החברתית, יש נטייה להאמין כי יש אנשים שנולדים כמנהיגים, אחרים הם לא. עם זאת, חשוב להבחין בין הדומיננטיות החברתית לבין מנהיגות אמיתית. להיות מנהיג טוב אינו תרגיל רשות על אחרים או לבלוט בתור אחד הטובים ביותר של הקבוצה. למרבה הצער הילדים רק לעיתים רחוקות יש הזדמנות להבין הדינמיקה החברתית כי לוקח מקום סביבם, ולכן פשוט ליטול תפקיד שרוב יכול להכיל אותם באותו הזמן. . לכן זה כל כך חשוב כי כהורים נסביר לילדים שלנו את ערכם כפרט. זה הכרחי כי הילד מבין כי הוא מסוגל לבנות על הנקודות החזקות שלהם ולתרום הקהילה שלהם באופן חיובי. וכך הילד יבין שאין לך לקחת תפקיד פסיבי שבו אתה בוחר פשוט לעקוב אחרים. זה נכון כי אנחנו יכולים לא להיות מנהיגים בכל תחומי החיים שלנו, אבל כן אנחנו מנהיגים באזור מסוים, באופן אידיאלי אנחנו צריכים לדעת לקחת את התפקיד הזה, אם אנחנו רוצים לחיות חיים של הצלחה. ברגע שאדם הבין את הערך שלו כפרט, ניתן יהיה להבחין בין עצמו לבין תפקידו. בתפקידים החיים אחד מחזות שונים, לדוגמה, אישה יכולה לשחק את התפקיד של אשתו, אמו, מקצועי ובתו. כמה תפקידים יש לו מנהיגות יותר מאשר אצל אחרים, אבל זה עדיין אותו אדם. כדי להיות מסוגלים לקחת מנהיגות אפקטיבית, גם צריך להבין את הדינמיקה של תפקידים אלה אשר משוחקים קהילה, קיימת סמכות מבנים ואת חשיבותה. זה עוזר להבין כיצד לפתור את הסכסוכים בתוך כל תפקיד שונה אחד בעל החיים. .

About

Categories: כללי תגיות: