10 טעויות הקריטי ביותר במשא ומתן

משא ומתן – זה אמנות גדולה. זה לא אומר שאדם צריך ללמוד כל המורכבויות הללו. אבל גם אם אנחנו למנוע או להפחית את הטעות הראשונית, זה יהיה הרבה יותר ליצור תנאים נוחים למשא ומתן. נוכחות הצרכים. זה לא משנה! עם מה יקרה לך לבוא למשא ומתן, גם אם הנושא הוא חשוב לך יותר מאשר לצד – אתה לא צריך להיות מדינה _nuzhdy_. ב צריך תמיד למי מושא תאוותו. הוא היה מונע תמיד.

להישאר רק אסטרטגיה אחת win-win. יקרים, אנחנו לא אמריקאים, אנחנו לא יכולים פיזית ללבוש חיוך תמידי על פניו את הפנים. אדם רק באמצעות אסטרטגיה זו, קל מאוד ללכוד. זו הסיבה קורסים רבים במשא ומתן כל כך חסר תועלת – הם רק ללמד את התיאוריה. חוסר המשימה. אין דבר מזיק יותר ממה שהוא חוסר הבנה מי אתה, מה אתה רוצה בשביל מה? העמדה של "בסדר". "טוב, נמאס ומרוצים" מצב לא סביר לרמות היריב מתפתה ללבוש מסכה יהיה לעצום את העיניים יותר עבורך. איך למעשה אתה עובד אחרי ארוחת צהריים כבדה? העמדה נכונה של "לא בסדר".

הנחות. רבים למתחילים בתקשורת יש הרגל הנחות על תוצאה של משא ומתן. בהתבסס על prepolozheny אלה הם מייצרים למיקום המקורי שלהם. מה קורה כאשר התנאים משתנים, שעליו נבנו הנחות? תארו לעצמכם תלמיד וירידות, אשר שלף כרטיס שעליו אין עריסות. אל תנסה לשלוט על התוצאה. טעות נוספת משותפת. "… המממ … זה יכול לתת לנו הנחה של 50%, הוא אמר את זה המפגש הראשון … פשוט צריך לקנות יותר …. " נשמע מוכר? זוהי מניפולציה נפוצה מאוד: להרגיע עם 3 קופסאות, ו מיקוח. מחבואים – מי מחליט? יש אנשים מתחילים "משא ומתן" עם כל אחד שבאים השיחות. וזה "כולם" ואז אומר שהוא צריך "להתייעץ עם הממונים עליו." איך אתה רוצה? עלינו לשאול מיד: "אם אנחנו באים עם אתה אחד הפתרונות האפשריים, תוכלו לקחת את זה נכון? או שמא יהיה להסכים? "הפרד את האנשים מהבעיה. האדם מולך – זה לא כל ארגון עם מחזור שלה, גודל והזדמנויות העומד מאחוריו. זהו באג כמו שאתה, עם הבעיות שלהם, אישי האינטרסים הרשמי כמוך. וזה הקונפליקט לו היא אותה בעיה כמו שאתה. לא – זה רק ההתחלה. משא ומתן מתחיל רק כאשר אתה הראשון אמר "לא". כל זה לפני – למעשה הפטפוט. שגיאה אופיינית – חוסר היכולת להגיע להסכם, הרצון לכפות את נקודת המבט שלהם, ולהתעלם נקודת מבט של אדם אחר, בהתחשב בכך טעות. לא, ההבנה של נקודת מבט מוטעית של בן שיחו, עדיף לחשוב כך. טעות היא לחשוב כי משא ומתן ומכירות זהים, ואינם מבחינים בהבדל. תקשורת אלה מנוצלים בעיקר מנגנונים שונים, תהליכים שונים. מכירות – עבודה עם מניעים, ספקות, אינדיקציה של היתרונות. משא ומתן – זה איזה משחק אתה יכול לשחק כצוות, או ההפך, מפלגה יריבה. וזה לא המקרה כאשר אתה מוכר משהו. זהו המקרה כאשר אתה לשלב את המאמצים שלהם עם אחרים, או להגן על משאביהם, לפחות, להרחיק אותם. משא ומתן – זה המשחק.

About

Categories: כללי תגיות: