עשה הערכה ללמידה

היום אנו יודעים כי השכלה פורמלית היא תופעה מורכבת המערבת הרכיבים המחוברים זה לזה בתוך ובחוץ מוסדות חינוך רבים. שבו תהליכי ההערכה רלוונטיות רבה מכיוון שהם מגדירים את המבנה ואת הדינמיקה אשר נמצאים בכל הרמות, מתבצעת ההערכה של ומחקרים, קבוע של החיים מוסדי. מנקודת מבט ניהולית בהחלט, אך עם משמעויות עמוקות, המורים נאלצים כחלק בפועל ההוראה שלהם, כדי לבצע הערכות לתלמידים בכוונת להעביר חשבונות במוסד, על הקצב של אישור ועל ממדפי קורס. הדרכים לביצוע הליך זה הם מגוונים טבע, טבע, אך כולם מעדיפים באופן בלתי נמנע את הרעיון של הסמכה. למרבה הצער, תפיסה זו כה נפוצה, כי התלמידים עצמם כארועים אותו כמוצג חלק הזהות שלהם, ברצינות להשפיע על הביצועים האקדמיים שלהם, כלומר, לאורך הקריירה סטודנט, יש להם הערכת הלמידה שלהם כמו מילה נרדפת הכשרה, המטרה העיקרית של תהליך חינוכי, ואז לאחר מכן, את המאמצים נועדו להוכיח את החומר, מבלי שזה בהכרח כרוך למידה אמיתית. אנו מאמינים כי תופעה זו כל כך נפוץ ברוב המכריע של בתי הספר, יש את המקור שלו בעיקר על סוג ההערכה הנפרסת, מתוך תפיסה שיש לו אותו, מעל לכל, את הטופס נשלח לתלמידים. לכן, אם אתה מעדיף הערכה כי על פי מכשירים מסוימים של חשבון של המוצרים הסופיים כמשקף ומחקרים ואמר להיות תלמידים בהתאם אותם יהיה נחוש ההסמכה שלו, ואז promoveríamos התלמידים הסוג של התנהגות בלתי הולמת שלא לבטל כל תהליך חינוכי.

זה התחל לעבוד על הרעיון המבצעים, אם אנחנו רוצים מלא פונקציות האצילה יחידות חינוכיים באימון של התלמידים ושל אשר אנו אחראים במידה רבה, יש צורך בין היתר, לתקן שיטות הערכה מסורתית, הסדרת דרכים יעילות יותר כי להתעלות מעל את הרעיון הישן של להסמכת במקום. כדי להשיג זאת, עלינו תחילה להיות מודעת להבדל בין להסמכת והערכה לפי Barriga דיאס (1998: 74), הראשון מביניהם יש עם תהליך אימות על תואר אשר עומדת בקריטריונים שנקבעו בתכניות הלימודים, אשר נחשב, משקפים את הרמה של מידע שנרכש על-ידי התלמידים, עד אשר אנו מוסיפים מתורגמים מערכתית דרך הסמכה. בזמן ההערכה במובן הרחב ביותר שלה מוגדר כפעילות המאפשר להוציא פסקי דין ערך לגבי תהליך ההוראה ותוצאות שלו במונחים כמותיים (Bellido y גונסאלס, 2009). En_la_actualidad, הם מספר פונקציות אשר אתה כבר מאליו לשם ההערכה של הלמידה, Gimeno (1992), נקודות החוצה את הפעולות הבאות: 1) ההגדרה של משמעויות פדגוגיים וחברתיים ביצועים חינוך, לימוד הצלחה וכישלון, תלמיד טוב ועניים, איכות הוראה, בית הספר, התקדמות טובה, מורה רעה, הספר טוב ורע. 2) חברתית: להסמכת והסמכה של סטודנטים 3) הספר הארגון: קובע רמות גישה שונות התלמידים 4) שליטה: הוא אמצעי לממש 5 רשות) השלכה: מודלים את המושג רכב המשפיעים על ההיבטים כמו היחס לפני המחקר, הכללה של חרדה, נחץ התנגשויות, תכונות פתולוגית, ניהול מוטיבציה חיצוני, פנימי 6) תומך מחקר ביחס לאיכות ההוראה(, וטוב שיטות חינוכיות, אימות של הצלחה וכישלון בבית הספר, החוקיות של הלימודים 7) פדגוגית: היוצר של סביבת לימוד, אבחון, זיהוי, חיזוק של למידה, הדרכה, שקלול של תוכניות לימודים ו סוציאליזציה מקצועית. כפי שאנו יכולים להבחין, ההערכה היא תהליך מורכב אשר יש לו השפעה בתוך הכיתה ומחוצה, מעורבים כל חבריה, לפיכך, עלינו להבין זאת מעבר להסמכת מערכות. כעת, ביחס תפקידו הפדגוגי, רוצה להדגיש את הרלוונטיות בעל לתהליך חינוכי, כלומר, אנחנו מסכימים עם הרעיון כי, על פי מידע שהתקבל, מורים ותלמידים יכולים להגיע להבין את הרכיבים באופן חיובי, שלילי משפיע על למידה, לכן לבצע פעולה כדי למטב את תהליך ההוראה והלמידה.

מנקודת מבט זו, ההערכה כמערכת משוב מספק את היתרונות האמיתיים לחבריה ומפנה אותם מה הם צריכים לעשות כדי להשיג הישגים אקדמיים טובה יותר. להציג בפני התלמידים זה מטרות בדרך של הערכה, לא רק כפי שזה נעשה בדרך כלל בדרך המסורתית, אנו היה להשיג גישה חדשה כלפי תהליך זה, ועל מה חשוב אף יותר, שינוי באופן משמעותי את הפעילות של ללומדים, מאז עכשיו, מאמציהם מיועדת ללימוד התוכן גילמה בתכנית הלימודים, כתוצאה מכך להשיג ההסמכה של העניין. תנו לנו לזכור כי נקודת בנדיקט, קרוז (2005: 87), כאשר הם מציינים כי יש צורך לעבור על פי הגישה המסורתית הערכה אחד כי הוא יותר מעשירה, אחד כדי להתמקד לא ההערכה של הלמידה, אך הערכת ללמידה. הם ממשיכים באומרו, ההערכה קובע כי איך ללמוד, מדוע לפי הדרך שבה העלו התלמידים הערכה, התוצאות של למידה ואחרים לא יקבל. למטרה זו, יש צורך ליישם את הערכות מעורבים תלמידים, מאחר מבט זו, נתפס לתלמידים ברגע האחרון אחראי הלמידה שלהם, לכן עליך לספק להם המידע הדרוש ולכן יש להם ידע על הביצועים שלהם הם יכולים לגלות מה הם חסרים עבור עושה. לפני אני יכול להסיק, לנו להצביע, כי בשום אופן אנו מתכוונים ולהפיל את מערכות הסמכה, שכן אחרי הכל, הם נפגשים פונקציה חברתית, אך רק, נקודות הערכות כי עליך לרכוש זהות חדשה בכיתה, על מנת להשיג הישגים אקדמיים אמיתי על-ידי סטודנטים, אשר בהכרח מרמז, זנח את הרעיון הישן של הערכה כמילה נרדפת להסמכת. לשם כך, אנו aproximaríamos אותנו יותר ויותר, כדי להשיג את המטרות עבור אילו הם היו מעוצבות מופעים חינוכיים ופגשתי את תפקידנו כמורים. Bellido הפניות, C וגונזלס, מ' (2009). המשמעות של הערכה של הלמידה. ב- c. Bellido (קואורדינטות.), הערכה של הלמידה (pp.1-15). UNAM Facultad דה Estudios Superiores סרגוסה. בניטו, א. & קרוז, א. (2005). מפתחות חדשים להוראה באוניברסיטה: במרחב האירופי להשכלה גבוהה. מדריד: Narcea. Gimeno, ס. (1992). הערכה בחינוך. S. Gimeno, ז. פרז (עורכים), הבנת ושינוי צורה של הוראה (pp.334-397). מדריד: Morata. Barriga דיאס, א. (1998). ולהיפתח זה לבין תוכנית הלימודים. Paidós: מקסיקו.

About

Categories: כללי תגיות: