תאונה-כמה חיים חפים מפשע טען כי התאונה

עצוב נתונים סטטיסטיים על תאונות דרכים יש צלל החברה להלם. חוקי התנועה פשוט לא תוכננו עבור מכוניות פרטיות רבות על הכבישים, כל כך הרבה מהם היו פשוט לא מספק. תנועה, משטרה, משטרת התנועה, מאוחר יותר הצליחו להתמודד עם התנועה גם, וגם לא עם מפולת שלגים של עבירות תנועה. ניהול קוד שסופק עבור קנסות זניחה, אשר, יתר על כן, יכול להיות זה אינו משלם במשך שנים. כתוצאה מכך, המערכת כולה היה כמעט משותק ומחץ מוגברת על ידי כמה עשרות פעמים מאז הסובייטית פעמים, זרימות תעבורה.

המצב החלה נוטה הנורמליזציה עם בלבד בשנת 2005, תוך אימוץ הקוד המנהלי החדש, כלומר של הידוק של עונשים מנהליים, גידול ניכר בהיקף של קנסות בגין הפרת SDA. מנהלי התקנים הפכו להיות יותר זהיר, מיה ברצינות דואגת את האופי המוסרי והבעיה של שחיתות בין הקצינים, הממשלה סוף סוף שמשך תשומת לב הבנייה של כבישים. בסוף שנת 2007 נתונים סטטיסטיים על תאונות דרכים ברוסיה שחדל להיות כל כך מאיים. סיבות לאופטימיות, אך היה מעט. מספר המכוניות המשיכה לגדול במהירות. סלילת הכביש פיגרו מאחורי את זרימת התנועה. .

כן, תרבות נהיגה שהרוסים נשאר נמוך. עקיפה את ההפך ליין ולנסוע על האור האדום היו, עדיין הם הגורמים לתאונות בתדירות הגבוהה ביותר. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את רב של צפת. מספר ניכר של תאונות דרכים מתרחשות עקב טכני משביע רצון מצב של כלי רכב. העדר הכללים היסודיים של פיקוח, הקריטריונים להערכת המצב הטכני של הרכב, מיושן פריטי ציוד TC IRED במידה ניכרת עיכבה את ההסרה מכוניות זרם התחבורה במצב טכני. בשנת 2007-2008 עשה די צעד רציני בכיוון של בונה בשינוי המצב. טבלה חדשה של העונשים אפילו יותר התהדקה עונשים על הפרות של חוקי התנועה, דרישות עבור התנאי הטכני של כלי רכב הפכו מחמירים יותר. אתה יכול להתווכח אם הידוק נכון רק הפתרון לבעיה, במקרה זה. עם זאת, הגדלת הקנסות מופחתת סטטיסטיקת תאונות הדרכים והוביל התנהגות נהג זהיר יותר על הכבישים. התרבות הכללית של התנהגות הפך טוב יותר במידה ניכרת בזכות שיפור הרפורמציה מכוניות IRED העבודה במצב לא תקין בכבישים של המדינה פוחתת במידה ניכרת.

About

Categories: כללי תגיות: