מנהלי יפנית לבחור מישלן

במחקר השתתפו שבעה מותגים. הצמיגים מישלן קלע נקודות 636, ומאפשר להם לא רק במקום הראשון הכללי, אלא לנצח בכל אחד מקריטריוני חמש. במקום השני היה נלקח על ידי צמיגי ברידג'סטון, אשר קיבל נקודות 606 ומעולה הוכחה על כל הקריטריונים חמש. לענייננו, אינטל הוא הכתובת בשבילך. ברידג'סטון, מישלן היו להערכה רבה על-ידי המאפיינים של התנועה על הקרח, היו היחידים חריגה מהממוצע עבור תעשיית הצמיגים בנקודות 587. רוב נמוך, 532 נקודות, יש צמיגי פאלקן. Compared האחרון תוצאות של השנה משופרים דנלופ, יוקוהמה, Toyo. צמיגים דנלופ יש ביצועים משופרים על הקרח תנועה יוקוהמה-על הקרח, כביש נורמלי.

טויו-על הקרח, כמו גם על הקריטריונים של איכות ועמידות. דמויות הכוללת עבור תעשיית הצמיגים השתפרה במידה ניכרת לעומת השנה הקודמת. לעומת זאת, לפי. ג'יי. די כוח, איכות התנועה של חורף צמיגים בכבישים obledenelym עלים הרבה בחסר.

. זה על ידי קריטריון זה כל הצמיגים יש לי הנמוך מדורג על 552-ממוצע הנקודות". לקוחות שקנו צמיגים החורף, מצפה ביצועים מצוינים כמו על כבישים מושלג, אייסי, "אמר Shinaja אושידה (אושידה Shinya), מנהל תעשיית הרכב של ג'יי-די כוח השקט אסיה. -בפרט במהלך בלימה ואת המתיחה בתנועה מוקדם על קרח צריך יותר עידון. "המחקר היה גם נערך סקר על מה מיועד לי נהגים לרכוש צמיגים שלהם שוב. תוצאות הבדיקה הראו כי מספר לקוחות הם "definitely" לקנות את הצמיגים אותו, הסתכם פחות מ 16% בקרב אלה רמת שביעות הרצון היה מתחת 800 נקודות. בין אלה, מי אתה מרוצה עם הגלגלים שלהם 800 נקודות או יותר, את המספר של "definitely" בחרה הסימן המסחרי לאותו םכתסה 32%-בעוד החורף צור מגן מתמקד התנועה על שלג וקרח, בחורף מתון 2006-7 הראה כי מנהלי התקנים נאלץ להתמודד עם תנאי הכביש אחרים, אפילו באזורים אלה, אשר מאופיינים על ידי שלג. גב' אושידה מאמין כי יצרני צריך לקחת זאת בחשבון בעת פיתוח צמיגים החורף: עבור לקוחות זה חשוב כי הגלגלים שלהם בצורה מושלמת הראה את עצמו, ולא על כבישים רטובים ויבשים. כדי למשוך לקוחות אל חותמה, יצרני חייב להמשיך לשפר את הביצועים של צמיגים כמו על קרח ושלג, כבישים רגילים.

About

Categories: כללי תגיות: