מבוא לאורחים, או איך לקחת הזמנה

אם ההיכרות עם האורחים במסעדה מתחיל בבחירת המלתחה ושולחן, אז ההיכרות עם המלצר – כמובן עם הצו. כדי ללמוד כיצד להפוך אותו הקדמה נעים האורח ושימושי למלצר, והוא יידון הבאה פתק. אז, איך לקחת את ההזמנה. כשהאורחים ייערכו באולם ולשבת על השולחן הנבחר, המלצר ניגש אליהם, שלום, הציעו תפריטים תפריט היין. נשלח על ידי האורחים או לא? שאלה זו היא בדרך כלל שמאל שיקול הדעת של מסעדה מסוימת, בעניינים כאלה נשלטים על ידי חוקי מסעדה בנפרד. במסעדות רבות את המלצר על התג דש עם שמו שם, כל כך מיוחד הגישה אינה הכרחית.

בכמה בתי ספר עשו למלצר בגישה הראשונה האורחים דיבר, כמו משהו כמו, "ערב טוב, שמי הוא איוון, אני המלצר שלך לערב זה." ואז המלצר מגיע אל האורח מהתפריט בצד שמאל לשלוח טופס מפורט, כמו גם את רשימת היינות. התפריט מוגש בעיקר הנשים. בעוד הם לומדים את התפריט ולעשות את הבחירה, המלצר אין להתעלם הארוך שלהם את הטבלה. הוא צריך להיות מוכן ללכת בכל עת כדי לעזור עם בחירה או לקבל את הצו. אם האורחים לבקש עצה לגבי מה לבחור מנות, המלצר לא צריך לומר כי כל המאכלים הם טובים באותה מידה – אורח מחכה עצה, אם כן, לעזור לו להחליט. הוא גם אינו צריך מיד ממליץ על המנות היקרות ביותר, אשר נמצאת בתפריט. עדיף לעזור לשאלות מבקר נוסף – לדוגמה, כי הוא מעדיף דג או בשר – ו ממליץ בכל הכלים חתימה של המסעדה.

במקרים מסוימים, נדרש לדווח ללקוח, כמה זמן הכנה זה או מאכל חם. כמו כן יש לציין את הלקוח במידה הרצויה של הבשר הנצלה. אם המדינה היא לא מסעדה של הפרט, לייעץ לאורחים על הבחירה של היינות – כלומר, sommeliers, ולאחר מכן עם מבחר של יינות ומשקאות אחרים גם עוזר המלצר. לאחר קבלת צו המלצר בדרך כלל חוזר שלה האורח כדי לאשר. זה יעזור כדי למנוע בלבול נוסף על הרכב של ארוחות מסודרות, במיוחד אם האורחים הם צו רבים ומורכבים. כאשר הסדר מקובל ואישר, המלצר לוקח את התפריט ומניח על השולחן משקפיים ומכשירים בהתאם לצו של הגשה.

About

Categories: כללי תגיות: